Sağlıklı Sosyaller  

Doğumdan Sonra Forma Girmenin Tüyoları - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Doğumdan Sonra Forma Girmenin Tüyoları
Doğumdan Sonra Forma Girmenin Tüyoları

Hamilelik döneminde anne adayları dünyaya bir bebek getirme heyecanının yanı sıra aldıkları fazla kiloları nasıl verecekleri konusunda kaygılanırlar. Doğum sonrası uygulanan bilinçsiz diyetler ise annede kas kaybına, çeşitli hastalıklara yol açarken anne sütünün de kesilmesine neden olmaktadır. Doğumdan sonra, uzman kontrolünde uygulanacak sağlıklı bir beslenme programı ile ideal kiloya kavuşmak ise mümkün. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan yeni annelere sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.
 
Doğum sonrası yani emzirme dönemi çok önemlidir. Bebeğin beslenmesinin etkilenmemesi için anne sütünü azaltmayacak kaliteli bir beslenme planı uygulanmalıdır. İdeal kilonuza kavuşmak için mutlaka bu konuda uzman bir diyetisyenle bire bir görüşerek, en az haftalık takipler eşliğinde diyet yapmalısınız.

  • Her gün 3- 5 litre su ve günlük hazırlanmış özel komposto içmelisiniz.
  • Yeterli uyumalısınız. Uykusuz kaldığınızda, sütünüz azalır, kilo almanız kolaylaşır. Bebeğinizden dolayı gece uykusu yetersiz olduğunda; gün içinde bebeğiniz uyuduğunda siz de kısa dinlenme molaları yapın. Uyuyamasanız bile vücudunuzu dinlendirmiş olursunuz.
  • 2 -3 saatte bir enerji almalı, vücudunuzu beslemelisiniz. Bunu 3 ana öğününüzü düzenli yemek ve aralarda sağlıklı atıştırmalar yaparak sağlayabilirsiniz.
  • Bebeğinizi her ağladığında, rahat ve sakin bir şekilde emzirmelisiniz.
  • Sıkı ve açlık odaklı, hızlı kilo vermeye endeksli diyetlerden ve standart diyet listelerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Doğumdan sonra beslenme şekliniz; sağlıklı süt üretecek, verimli şekilde emzirme odaklı, sağlıklı beslenme temelli size özel olmalı. Bunun için uzman bir diyetisyenden yardım aldığınız taktirde; sağlıklı, yeterli, düzenli beslenebilirsiniz. Bununla beraber sık ve rahat emzirirseniz, vücudunuz; en sağlıklı ve en verimli şekilde süt üretebilir. Süt üretilmesini sağlayan prolaktin ve oksitoksin hormonları emzirme faaliyeti ve pozitif ruh durumuyla çok iyi aktive olur ve sütünüzün maksimum değerlerde olmasını sağlar.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.