Sağlıklı Sosyaller  

Sıkı Kahvaltı Şart! - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Sıkı Kahvaltı Şart!
Sıkı Kahvaltı Şart!

Miniğinizi sıkı bir kahvaltıyla okula uğurluyorsunuz değil mi? Okula giderken aklınız onda kalmasın, çocuğunuz okula gitmeden kahvaltıda olmazsa olmaz üç besin ve faydalarını Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan'dan öğrendik...
 

  1. Peynir, yumurta; Güçlü kaslar ve sağlıklı bir vücut için birinci dereceden gerekli olan, vücuda faydası yüksek, kaliteli protein ve demir içerir. Ayrıca büyüme, gelişme ve enerjik olması için gereken; B-6 ve B12 vitaminleri için de iyi bir kaynaktır.
  2. Ekmek, müsli, yulaf gibi besinleri içeren tahıl grubu; Bu besinler yavaş sindirilen, vücudun enerji düzeyini sürekli canlı tutmasında etkili olan, sağlıklı kompleks karbonhidratlar açısından temel kaynaktır. Özellikle çocukların büyümeleri, gelişmeleri ve ativiteleri için gerekli olan enerji en yüksek kalitede bu yiyeceklerden sağlanır.
  3. Çiğ sebze yada taze meyve; C vitamini, sağlıklı kompleks karbonhidratlar ve diyet lifi açısından son derece güçlü olmazsa olmaz bir kaynaktır. Taze sebze ve meyveler çocukların, diş sağlığı, kemik ve kas gelişmesi için gerekli olan potasyum, kalsiyum ve diğer mineralleri içerir. Ayrıca îçerdiği diyet lifi diğer adıyla diyet posası sayesinde; sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasında etkilidir.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.