Sağlıklı Sosyaller  

Her Gün 1 Parça Çikolata - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Her Gün 1 Parça Çikolata
Her Gün 1 Parça Çikolata

Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslendiniz ama yine de canınız çikolata çekiyor. Diyet yapıyorsunuz diye kendinizi çikolatadan mahrum etmeyeceksiniz tabii ki. Nasıl mı? Yanıtları yazımızda.
NİL’LE DİYETLİ GÜNLER
NİL ŞAHİN GÜRHAN
nil@nildiyet.com
Her sabah uyandıktan sonra bir saat içinde kahvaltı, gün içinde de belirli aralıklarla küçük atışürmalar yapmak bütün gün enerjik olmanızı sağlar. Kahvaltıyla öğlen yemeği arasında veya öğleden sonra bir su bardağı sütle yapılmış bir kahvenin yanında 1 adet çikolata yemek enerji ve mutluluk verir. Kelime anlamı tanrıların gıdası demek olan çikolata hoş lezzet vermekle birlikte, içerdiği feniletilaminle kalbi ve kasları uyararak çabuk enerjiye dönüşür ve bütün gün enerjik ve zinde olmamıza katkı sağlar. Çikolata iyi bir enerji kaynağıdır. Kakao ağacının  tanelerinden yapılır. Özel lezzeti ise kakao yağından gelir. Çikolatadaki enerji; karbonhidrat, protein ve yağdan kompleks olarak alınır. Bundan dolayı çikolata yemek diyetin dengesini çok bozmaz.
BİTTER ÇİKOLATAYI TERCİH EDİN Kafein de içeren çikolata kontrollü tüketilirse damak tadınızı renklendirir. Kafeinin ufak dozda olan doping etkisi hayata artı değer katar ve bütün gün canlı ve enerjik olmamıza yardımcı olur. Çikolata ayrıca magnezyum, potasyum ve fosfor mineralleri yönünden de zengin bir kaynaktır. Magnezyum sakinleştirir, stresi azaltır, insülin hormonunun çalışmasını destekleyerek kanda şeker dengesini sağlar. Potasyum; hayati önem taşıyan bir mineraldir. Vücuttaki su ve mineral dengesini sağlar. Besinlerin hücre içine taşınmasında, sinir sisteminde ki mesajların iletilmesinde potasyumun önemli görevleri vardır. Potasyum ayrıca tansiyonun dengelenmesinde işlevsel bir mineraldir. Magnezyumun sakinleştiren ve enerji dengesini sağlayan etkisi, potasyumun dengeleyici özelliğiyle bileşince; her zaman zinde ve enerji dolu olmamız kolaylaşır. Çikolata ayrıca yoğun flavonoid içerir. Flavonoidler; antikanserojen özellik göstererek vücudu korurlar ve metabolizmanın çalışmasına destek sağlayarak ödemi azaltır. En iyi çikolata bitter veya kremasız sütlü çikolatadır. Tabii fındık, f ıstık veya bademli çikolataların besin değeri daha yüksektir. Vücudu daha güçlü kılar.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Aç karna egzersiz yapmayın. Aç karna egzersiz yapmak, kan şekerinizin hızla düşmesine neden olabilir.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.