Sağlıklı Sosyaller  

Kışın Metabolizmayı Hızlandıran Bir Beslenme ile Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kışın Metabolizmayı Hızlandıran Bir Beslenme ile Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün
Kışın Metabolizmayı Hızlandıran Bir Beslenme ile Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün

Sporu hayatınızın bir parçası haline getirmek de kilo vermek için doğru beslenme kadar önemli.
NIL ŞAHIN GÜRKAN DİYETİSYEN
BESLENME VE DİYET UZMANI
METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIN
"Mevsim geçişleri enerjimizi ve motivasyonumuzu düşürebilir. Aldığımız kilolardan ilk fırsatta kurtulmak, sağlığımız ve psikolojimiz için artı değer kattığı gibi hayat enerjimizi de yükseltir. Kış aylarında fazla kilolarımızdan kurtulmak, aynı zamanda yorgunluğu aşmanın birinci ve en temel yolu."
HER GUN 2-3 LİTRE SU İÇİN Havaların soğuması su İçme İhtiyacını ve şeklini değiştirir. Yazın İçtiğiniz kadar kışın da su İçmeye özen gösterin.
AÇIK HAVAYA ÇIKIN Kışın bile her gün 10-15 dakika direkt güneş ışığı görmeye çalışın. D vitamini eksikliği İle birlikte oksijen eksikliği de metabolizmayı yavaşlatır.
ANA BESİN GRUBU YİYECEKLERİ HER GÜN TÜKETİN Et, ekmek ve tahıl, süt ve yoğurt, sebze, meyve, sağlıklı yağlar ve kuruyemişler her gün düzenli ve ölçülü şekilde tüketilmeli.
BESİNLERİ OLABİLDİĞİNCE DOĞAL HALİYLE YİYİN Rafine edilmiş ve saflaştırılmış yiyeceklerden kaçının. Tam tahıllı ekmek tercih edin. Süt ürünlerini doğal yağlı haliyle tüketin.
HER GÜN İÇİN MEVSİM MEYVESİ! Portakal, mandalina gibi turunçgilleri sofranızdan eksik etmeyin. Elma, muz, armut doğal tatlılarınız olsun.
KIŞ SEBZELERİNİ İHMAL ETMEYİN Karnabahar, lahana, kereviz, göbek, turp metabolizmamızı hızlandıran ve temizleyen sebzeler. Sebze çorbaları İçinde de tüketebilirsiniz.
TAHIL ÜRÜNLERİNİN TAM VE ENTEGRE OLANLARINI TERCİH EDİN Bulgur, makarna gibi yiyecekler metabolizma hızlandıran B grubu vitaminleri ve bitkisel proteinler, sağlıklı lif İhtiyacını karşılar.
HER GÜN SPOR YAPIN Her fırsatta, örneğin öğlen yemeği aralarında, sabah İşe ulaşırken, akşam İş çıkışı, hareket edin.
YETERİ KADAR UYUYUN Sağlıklı ve yeterli uyku, hormonlarınızın dengeli çalışmasına zemin hazırlar. Hormon dengesi metabolizmanın düzenli ve hızlı çalışması açısından önemli.
POZİTİF OLUN Sağlıklı beslenme konusunda bardağın dolu tarafına bakın. Neler yapmamanız gerektiğine değil neler yapmanız, nasıl beslenmeniz gerektiğine odaklanın.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Aç karna egzersiz yapmayın. Aç karna egzersiz yapmak, kan şekerinizin hızla düşmesine neden olabilir.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.