Sağlıklı Sosyaller  

Çocuklarımızın Sağlıklı Gelişimi İçin Kahvaltı Şart - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Çocuklarımızın Sağlıklı Gelişimi İçin Kahvaltı Şart
Çocuklarımızın Sağlıklı Gelişimi İçin Kahvaltı Şart

Sadece çocuğunuzun değil sizin de güne daha enerjik ve verimli başlamanız için olmazsa olmaz bir öğün, kahvaltı. Sosyal ve psikolojik yönden çocuğunuzu güçlü kılar, sağlıklı büyümesi için gerekli besin elementlerini içerir. Bağışıklık sisteminde etkili vitamin ve mineralleri barındırdığı için çocuğunuzun kolay hastalanmasını önler. Sizin için Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan'dan çocuğunuz için kahvaltıda olmazsa olmaz beş önemli besini öğrendik...
Süt; kaliteli protein alması açısından çok önemli bir içecek. Çocuğun ana kahvaltı içeceği süt olmalı. Süt yeterli kalsiyum alması için temel gıda.
Yumurta; örnek protein ve kaliteli demir kaynağı. Çocukların büyüme ve gelişmesi yanında algısını yükselttiği için okul başarısına da fayda sağlar.
Tam tahıl ekmeği; çocukların kolay enerji kaynağı karbonhidratı sağlıklı ve faydalı olarak almasını sağlayan ekmek, aynı zamanda bitkisel protein içerir. Ceviz; omega kaynağı, çocukların beyin gelişiminde, büyüme ve gelişmesinde etkilidir. En zengin omega-3 kaynağı olan kuru yemiş cevizdir.
Taze meyve, mandalina; Mandalina C vitamini ve folik asit kaynağı. Büyüme ve gelişmesini sağlayan demirin faydasını artıran C vitamini için zengin bir kaynaktır mandalina. Ayrıca içeriğinde bulunan folik asitte hücre yenilenmesini sağlar.
 
 Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Günde 2 tam ceviz tüketimi omege-3 alımınızı arttırır.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.