Sağlıklı Sosyaller  

İyi Bir Başlangıç Şart - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > İyi Bir Başlangıç Şart
İyi Bir Başlangıç Şart

Akşamdan kalmalara beslenme tüyoları
Yılbaşı sabahı alkolün etkilerinden kurtulmak, bitkin hissetmemek elinizde. İşte adım adım 'akşamdan kalmama' rehberi...
Nil Şahin GÜRHAN Beslenme uzmanı

  • Sabah geç uyanın. Hafif besinlerle yeterli ölçüde kahvaltı yapın. Peynir, ekmek, tost, galeta gibi midenizi rahatlatacak hafif yiyecekler yiyin.
  • Alkol mide asidi salgımızın artmasına yol açar, ağrılara ve bulantıya sebep olur. Peynir, leblebi, ayran, çorba, haşlanmış patates yiyebilirsiniz.
  • Alkol vücudumuzun daha fazla idrar üretmesine yol açar. Bunundan dolayı daha fazla su kaybederiz. Bol su için.
  • Aşırı alkolün etkisiyle önemli bir potasyum kaybımız olur. Potasyumdan zengin; kivi, muz, patates, yoğurt gibi besinlerden tüketerek alkolün ertesi günü semptomlarını hafifletebiliriz.
  • Dışarıya çıkın. Sakin ve hissederek yürüyün.
Diyetisyen Nil Şahin GürhanYazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Prostat ile ilgili sorunu olan erkekler, tam tahıl ürünleri, sebze ve meyve tüketimini arttırmalı, çay ve kahve tüketimini azaltmalıdırlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.