Sağlıklı Sosyaller  

Verdiğim Kiloları Çok Hızlı Bir Şekilde Almaya Başladım - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Verdiğim Kiloları Çok Hızlı Bir Şekilde Almaya Başladım
Verdiğim Kiloları Çok Hızlı Bir Şekilde Almaya Başladım

Soru : Merhaba bir bucuk yılda 93kilodan 64kiloya kadar düştüm ama üniversitelerin acılmasıyla birlikte verdigim kiloları cok hızlı bir şekilde almaya basladım 70kiloya kadar cıktım inanılmaz derece tatlı iategim oluyo aürekli birşeyler yemek iatiyorum cok uzun süre birşey yemesem bile açıktıgımı hissetmiyorum ama yemeye baslayıncada durduramıyom.normal insanların yedikleri zaman midesi bulanması gerektiginden fazla derecede cikolata,tatlı yiyorum ama hala tatlı yemegi istegim oluyo sanki hiç yememişim gibi oluyo yedigim zaman. Günde 4lt su ve iki kupa yesil çayı mutlaka içiyorum ama hiç etkisi olmuyo şeker hastası olabilirim?
Cevap: Öncelikle en yakın zamanda bir kan tahlili yaptırmalısınız. Aşırı tatlı isteğiniz kan şekerinizdeki dalgalanmalarla ilgili olabilir. Kan şekerinizin gün boyunca dengeli gitmesi ve krizlerin önlenmesi için 3-4 saatten fazla aç kalmayın. Mutlaka ara öğünler yapın ve ara öğünlerinizde meyve, yoğurt, badem, ceviz gibi sağlıklı gıdaları tercih edin. Meyvelerinizin yanında mutlaka yoğurt gibi bir protein kaynağı tüketin. Şeker isteğinizi mümkün olduğunca meyvelerden karşılamaya çalışın. Öğünlerinizde ne kadar lifli besinler tüketirseniz kan şekeriniz o kadar dengeli gider ve tatlı isteğiniz baskılanır. Bunun için günde en az 3 porsiyon sebze tüketin ve her öğününüzde çiğ salata, söğüş bulundurun. Sebzelerden zengin beslenmek aynı zamanda daha hızlı doymanızı sağlar ve daha geç acıkırsınız. Sizin için daha ayrıntılı bir beslenme planı için uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Zayıflama ilaçları sadece doktor kontrolünde ve ağır obez bireylere kullanılabilir. Doktorunuz vermediği sürece bu tür ilaçları satın almayınız.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.