Sağlıklı Sosyaller  

Diyet Yapıyorum Ama Bir Türlü Başaramıyorum, Az Yemeye Çalıştıkça Daha Fazla Yiyorum. - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Diyet Yapıyorum Ama Bir Türlü Başaramıyorum, Az Yemeye Çalıştıkça Daha Fazla Yiyorum.
Diyet Yapıyorum Ama Bir Türlü Başaramıyorum, Az Yemeye Çalıştıkça Daha Fazla Yiyorum.

Soru : 
24 yaşındayım 64 kiloyum.1.63 boyundayım.sürekli diyet yapıyorum ama bir türlü başaramıyorum.hamurişine çok düşkünüm yiyecekleri eledikce daha fazla yiyorum. nasıl bir yöntem izlemeliyim.
Cevap; Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sağlıklı beslenmeyi hayat alışkanlığı haline getirmemiz gerekli. Bunun için her hangi bir besin grubundan vazgeçmek zorunda değilsiniz ama miktarlar oldukça önemli. Hamur işlerinden tükettiğinizde gün boyunca ekmek grubu besinlerden tükettiğiniz miktar kadar azaltmanız gerekli. Eğer hamur işlerini siz hazırlıyorsanız, tam tahıllı unlardan hazırlamayı tercih edin, dışardan alıyorsanız kepekli ve tam tahıllı olanları tüketmeye çalışın. Bununla birlikte de sebze, çiğ salata ve söğüş tüketiminizi arttırmanız şart. Daha ayrıntılı bir beslenme programı için uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.