Sağlıklı Sosyaller  

Bir Gün Fazla Yemek Yersem Yağ Depoladığımın Arttığını Hissediyorum. - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Bir Gün Fazla Yemek Yersem Yağ Depoladığımın Arttığını Hissediyorum.
Bir Gün Fazla Yemek Yersem Yağ Depoladığımın Arttığını Hissediyorum.

Soru : Merhaba doktor hanım. Ben temmuz ayından beri diyetteyim 55 kiloydum 48e düştüm fakat 3 haftada 2 kilo almışım. Belirli bir diyet listem yok, yurtta kalıyorum ve zaten yemekler az veriliyor, ben de daha az alıyorum. Örneğin kahvaltım bir dilim salatalık, bir dilim domates, bir küçük dilim kaşar peyniri 3-4 zeytin ve kibrit kutusu büyüklüğünden daha az beyaz peynir. Kesinlikle ekmek yemiyorum, pilavı nadir yerim iki üç haftada bir porsiyondan az olmak üzere. Makarna ve abur cubur da yemiyorum. Fakat fark ettim ki bayağı az yiyormuşum ve bu uzun süredir böyle. 6 öğün yiyorum ve hepsi de azar azar. O gün fazla yersem diğer gün vücudumun yağ depoladığını hissediyorum. Lütfen bana yardımcı olun takıntı haline geldi ben de diğerleri gibi korkmadan yemek istiyorum fazla yiyeyim demiyorum ama bunu kilo almadan nasıl artırabiliriz? Teşekkürler.
Cevap: Çok düşük kalorili beslenerek , çok az yemek yiyerek kilo verdiğinizde metabolizmanızı yavaşlatmış oluyorsunuz. Metabolizmamız yavaşladığında yediklerimizi yağa çevirmeye daha meyilli hale geliriz. Özellikle birazcık da olsun fazla yersek. Bunun için ihtiyacımız kadar yememiz gerekiyor. 6 öğün beslenmeniz oldukça güzel ama hiç ekmek yememeniz ihtiyacınız olan sağlıklı karbonhidratlardan ve vitaminlerden sizi mahrum bırakır. Az yiyerek sağlıklı kilo verilemediği gibi ekmek yemeyerek de sağlıklı kilo veremezsiniz. Öğünlerinizde en az 1 dilim kepekli ya da tam tahıllı ekmek mutlaka olsun. Öğünlerinizde sebze ve meyveleri ihmal etmeyin. c uzun süre tok kalırsınız. Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Mutlaka düzenli bir egzersiz programını hayatınıza yerleştirin, metabolizmanızın daha hızlı çalışması için fiziksel aktivite oldukça önemli. Size uygun daha ayrıntılı bir beslenme planı için uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.