Sağlıklı Sosyaller  

Gün Geçtikçe Kilo Alıyorum, Çabuk Acıkıyorum, Sürekli Tatlı Krizlerim Oluyor - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Gün Geçtikçe Kilo Alıyorum, Çabuk Acıkıyorum, Sürekli Tatlı Krizlerim Oluyor
Gün Geçtikçe Kilo Alıyorum, Çabuk Acıkıyorum, Sürekli Tatlı Krizlerim Oluyor

Soru  : 94 kiloyum gun gectikce kilo aliyorum cok cabuk acikiyorum surekli tatli krizlerim oluyor cabuk acikiyorum ve o anda mutlaka yemeliym ellerim titriyor .Lutfen bana yardim edin kilo vermek istiuorum. Ucret ne kadar ögrenebilirmiyim.?
Cevap; Çabuk acıkmanız ve tatlı krizleriniz kan şekerinizdeki dalgalanmalardan kaynaklanıyor olabilir. Mutlaka en yakın zamanda dahiliye doktoruna gitmeli, gereken  kan tahlillerinizi yaptırdıktan sonra diyetisyen takibinde diyet yapmalısınız.
Kilo vermek ve tatlı krizlerini engellemek için;   

  • Hayatınıza düzenli bir öğün planı oturtmanız birinci gereklilik.
  • Mutlaka ara öğünler yapmalı, 3 – 4 saatten fazla aç kalmamaya çalışmalısınız. Uzun süre aç kalmanız,  atlamanız kan şekerinizin  aniden düşmesine yol açar ve daha fazla tatlı şeyler yemek istersiniz. Bunun önüne geçmek için mutlaka meyve ve yoğurt gibi besleyici gıdalarla ara öğünlerinizi tamamlayın.
Ana öğünlerinizde; mutlaka diyet lifinden zengin salata ve söğüşlerden bol bol tüketin. Bu sayede daha uzun süre boyunca tok kalırsınız.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.