Sağlıklı Sosyaller  

1 Aydır Diyetisyene Gidiyorum, Kilo Veremiyorum? - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > 1 Aydır Diyetisyene Gidiyorum, Kilo Veremiyorum?
1 Aydır Diyetisyene Gidiyorum, Kilo Veremiyorum?

 
Soru:
Merhaba Nil Hanım. Ben bir aydır diyetisyene gidiyorum ve geçen hafta verdiği listeye tamamen uymama rağmen hiç kilo veremedim. Mutsuzluktan veremiyorsunuz dedi, bana pek inandırıcı gelmedi. Doğru olabilir mi?

Cevap: Kilo vermenizi zorlaştıracak herhangi bir rahatsızlığınız yoksa kan tahlilleriniz normalse ve diyetinize tamamen uyduğunuz halde hiç kilo veremediyseniz, diyetinizi uygularken ayrıntıları düşünmeli, diyeti uygularken boşluklar oluyor mu onu sorgulamalısınız.

  • Kilo verirken kilo vermeniz için enerji kontrolü çok önemli, acaba verdiği ölçüleri doğru alıyor musunuz?
  • Su içmek çok önemli, 2-3 litre olacak şekilde yeterli su içiyor musunuz?
  • Her hangi bir ilaç kullanıyor musunuz, kullandığınız ilaçları diyetisyeninize bildirdiniz mi?
  • Her gün aktivite yapıyor musunuz? Eğer çok hareketsiz yaşıyorsanız da kilo veremeyebilirsiniz.
  • Yeterli uyuyor musunuz? Uykusuzluk da kilo verimini engellediği gibi kilo almanıza da sebep olabilir.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.