Sağlıklı Sosyaller  

Emzirme Döneminde Kilo Verme Diyeti - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Emzirme Döneminde Kilo Verme Diyeti
Emzirme Döneminde Kilo Verme Diyeti

Soru: Yeni doğum yaptım bebeğim 6 aylık, doğumda bile bu kadar kilo almadım. Doğumdan sonra 6 kilo aldım emziriyorum diye iştahım çok açıldı. Zayıflamak istiyorum, öncelikle iştahımı nasıl kapatırım?

Cevap: Emzirme döneminizde enerji ihtiyacınız normalden daha fazla olur. Bundan dolayı iştahınızın açık olması normal. Emzirme dönemi boyunca zayıflama diyetleri uygularken direk bir beslenme diyet uzmanının takibine girmelisiniz. İhtiyacınız olan enerjinin dengeli bir şekilde gün içerisine dağılması, sizin ve bebeğiniz için gerekli olan besin ögelerinin tam karşılanması için gereklidir. Öğünleriniz arasındaki sürenin 4 saati geçmemesine dikkat edin, abur cubur atıştırmalıklar yerine sağlıklı ve doğal yiyecekler;  meyve, süt, yoğurt, ceviz, fındık, badem gibi tercih edin. Öğün saatlerinizin düzenli olması da iştahınızın kontrolünde oldukça önemli. Çok su içmeyi ihmal etmeyin.
 MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


İçerisinde et olan yemeklere yağ eklemenize gerek yoktur. Et dokusu içerisinde yer alan yağ erir ve yemeğinize lezzet katar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.