Sağlıklı Sosyaller  

Her Gün Detoks Yapın - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Her Gün Detoks Yapın
Her Gün Detoks Yapın

Modern yaşam içinde; depresyonun kıyısında ödemden, patlamak üzere olan bir bedenle  yaşama mahkum olmamak için, her gün detoks yapmalıyız.

Her gün detoks için;

 1. Dinlenin: Ne kadar yoğun olursanız olun, kendinize zaman tanıyıp minicik de olsa dinlenme mola verin.

 2. Uyuyun, uykunuzu iyi alın.

 3. Hava alın Gün içinde mümkün olduğunca temiz ve açık havada bulunun.

 4. Güneş görün; Gün içinde 10 – 15 dakika direk güneş ışığı görüp D vitamini eksikliğine meydan vermeyin.

 5. Hareket edin yaşam şartlarınız içinde olabilecek maksimum ölçüde hareket edin.    

 6. Su için, Günde en az 2-3 litre su tüketin. Bol su detoksun vazgeçilmezidir, susamadan su içme alışkanlığı kazanının.

 7. Sağlıklı sıvılar için ; Ayran ve taze sıkılmış meyve suları, şekersiz kompostolar, şekersiz limonatalar, sade doğal maden suyu...

 8. Sağlıklı yiyecekler tüketin. Her gün; temel besin grubu olan; 1- et ve çeşitleri, 2- ekmek ve tahıl ürünleri, 3- süt ve ürünleri, 4- sebzeler, 5- meyveleri doğal, mevsiminde ve sağlıklı olanlarını tercih edin.  

 9. Sağlıklı öğünler oluşturun. Kahvaltı ile başlayan, öğlen yemeği ile devam eden, akşam yemeğinde sonlanan temel öğünlerinizi, sağlıklı ara öğünler ile süsleyin. Dört saatten uzun aç kalmamaya özen gösterin ki, metabolizmanız yavaşlamasın.

 10. Pozitif olun, stresten uzak olun. Stres en zararlı toksik mıknatıslardan bir tanesidir. Bütün zararlı maddeleri vücudunuza alır, atmanızı engeller.

 11. Toksik mıknatıslardan uzak durun, En etkili en tehlikeli toksik mıknatıslar; stres, trans yağlar, glikoz şurubu, hareketsiz yaşam, alkol ve sigara...

Aksi taktirde; Modern yaşam; beynimizi uyuşturup, duygularımızı hantallaştırıp, bedenimizi şişirip hayat kalitemizi vasatın altına düşürüp, keyifli yaşamamıza gölge düşürür.

MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Çocuğunuzun sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmasını istiyorsanız,sağlıklı beslenme alışkanlıklarını önce siz kazanmalısınız çünkü onun rol modeli sizsiniz.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.